Osamělý rodič

KDY: Cyklus tří víkendů: momentálně není určen termín
KDE: Brno

Třívíkendové duchovní cvičení pro osamělého rodiče, určeno pro rozvedené, ovdovělé a samoživitele/ky.

Zveme vás na obnovu pro osamělé rodiče. Tři navazující setkání obsahují společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. 

cyklus tří víkendů:

momentálně není termín stanoven

Pro účastníky bude zajištěn oběd a lehká večeře (za příspěvek v hodnotě nákladů). Pro mimobrněnské účastníky je možno zajistit ubytování.

Přihlášení a informace na:

osamelyrodic@emmanuel.cz

 

informace na tel. 739 389 175

Někdy se život tak nějak zamotá. Rozvod je po smrti blízkého člověka druhou nejvíce stresující událostí, která může v životě nastat. Není lehké se s ním vyrovnat. Prvotní šok velmi záhy nahradí pocit prázdnoty a bolestné ztráty, dlouhodobý smutek. Na všechny těžkosti života i radostné okamžiky, které jsme byli léta zvyklý prožívat ve dvou, je najednou člověk sám. I v praktické rovině je toho tolik, co musíme zajistit a zvládnout. A pokud máme děti, musíme počítat s tím, že je ztráta druhého rodiče, ať už z důvodu úmrtí či rozvodu, zasáhla stejně těžce jako nás. Děti často vnímají rozvod rodičů jako svou vlastní chybu a potácí se strachem, co bude dál. Je proto velmi důležité, aby cítili naši lásku. Jak děti v nové situaci dál co nejlépe vychovávat? Duchovní obnova pro osamělé rodiče je věnovaná právě těmto tématům. Je časem pro Vás, kdy se můžete zastavit, uzavřít minulost, pozvat Boha do právě Vaší specifické životní situace a hledat spolu s Ním cestu, jak být svým dětem co nejlepším rodičem.

 

„Když mi bratři a sestry nabídli kurz Osamělý rodič, tak jsem si skepticky říkala, co mi tak asi mohou vykládat. Otvírat staré rány, to tedy nechci.  Navíc jsem měla vše již velmi dlouho za sebou a zpracované. Nakonec jsem se ho ale zúčastnila. Od počátku jsem vnímala velmi citlivý a pravdivý popis přetěžkého období od lidí, kteří rozpadem vztahu sami prošli. Dobré rady, které pokud se uskuteční, pomůžou dětem i dospělým vyhnout se chybám, které já řeším ještě teď, protože se mi podobné pomoci nedostalo.

Mše svatá, modlitba a chvály, přímluvy a rady – v celku velmi uzdravující. Vrátili mi zde pocit úcty k sobě samé, že vše je sice pravda, ale že nejsem sama, kdo to prožil a že není hanba přiznat si pokoření, slabost a prohru.

Kurz mě povzbudil k modlitbě za další, takto trpící lidi a zejména jejich děti. Slyšela jsem nespočetnou kladnou odezvu v čase volna od ostatních účastníků a viděla rozkvést ty, kteří zpočátku působili upjatě. Mám touhu, aby se takového kurzu zúčastnili mí drazí známí, kterým to též nevyšlo.”

Anička

Kurzu „Osamělý rodič“ jsem se zúčastnila necelých šest měsíců poté, co jsem ovdověla. V té době jsem byla naplněna bolestí a smutkem a byla jsem přesvědčena, že mi nemůže nikdo porozumět ani pochopit, co prožívám. Nečekala jsem, že mi setkání pomůže umenšit mé trápení.

Poznala jsem zde ale mnoho „osamělých rodičů“, jejichž osobní příběhy se mne hluboce dotkly a pochopila jsem, že nejsem sama ve své bolesti, že jsou lidé, kteří umějí naslouchat, když pláču, že prožívají stejné či podobné situace. Celé setkání pro mne bylo především dotekem lidskosti, lásky a přijetí, doprovázené hlubokým duchovním rozměrem.

Ráda vzpomínám i na upřímné loučení s novými přáteli, které bylo veselé a plné naděje.

Iva

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

 

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Rubriky

    Základní informace

    h Napsal(a):