Nadechni se – duchovní obnova pro rodiče malých dětí

KDY:sobota 5.10.2024
KDE:           Lidická 24, Brno

Srdečně zveme na víkendové setkání pro rodiče malých dětí (do 12 let) a nabízíme příležitost k zastavení se, i malé duchovní občerstvení v podobě přednášky, přímluvné modlitby, adorace, chval a mše svaté. Je to čas pro povzbuzení a sdílení zkušenosti života v rodině s malými dětmi.

Přihlášení na akci:

email: rodiny@emmanuel.cz nebo tel. 739 389 175

Setkáváme se s tím, že rodiny s malými dětmi často trpí pocitem vzdálení se Bohu, zápolí s nedostatkem času pro partnerský a rodinný život a ubíjí je stereotyp všednosti. Nabízíme proto čas pro povzbuzení k životu s Bohem, prohloubení a rozvíjení pozitivní zkušenosti společného rodinného života a učení se životu v radosti všedního dne. Tuto akci pořádáme od roku 2010 ve Fryštáku, od roku 2022 pak v Brně.

Setkání je všem otevřené, vítané jsou také rodiny, u nichž je věřící jen jeden z manželů, nebo manželé, kterým jsou blízké křesťanské hodnoty, i když třeba do kostela nechodí. Setkání není založeno pouze na předávání informací, to hlavní vzniká bytím spolu, kdy si můžeme navzájem předávat zkušenosti a inspirovat jedni druhé.

Cena: 400 Kč/dospělý, 250 Kč/dítě. V ceně je oběd a večeře. Platí se na místě.

V průběhu akce (sobota od 9 do 17 hod) můžeme zajistit hlídání dětí. Počet a věk hlídaných dětí uveďte prosím do přihlášky.

Pro přespolní: Lze přespat na místě konání na zemi ve spacáku (z pátku na sobotu i ze soboty na neděli). Zájem o tuto variantu napište prosím do přihlášky.

Další termíny:  aktuálně nejsou

Zastavení. Občerstvení. Inspirace. Slovo povzbuzení, chvály i vděčnosti. Boží blízkost. To je jen něco z toho, co mě napadá, když vzpomenu na víkendy pro rodiny s dětmi. Začali jsme na ně jako rodina jezdit, když našemu nejmladšímu byl asi rok a půl – a šlo to. Organizátoři totiž dokázali skloubit program pro rodiče (přednáška, skupinky i čas pro manžele) s programem pro povyrostlejší děti a hlídáním těch nejmenších – třeba v kočárku. Jakkoli se to zdá nereálné, skutečně je tu prostor pro naslouchání impulsům pro rodinný život, možnost nahlédnout ty stále se opakující věci z Boží strany – hledat, jak On to plánoval, připravil a požehnal. To se děje při přednášce a následné diskuzi. Další rozměr to dostává, když přijde večer, děti přece jen usnou a rodiče se sejdou v kapli ke ztišení, chválám a přímluvné modlitbě. To je vážně síla (…ne silou ani mocí, ale Duchem mým, praví Pán…). Děti rozhodně nepřijdou zkrátka – mají svůj program a své mladé lidi k němu 🙂 Iva a Honza

Error! You must specify a valid width to use this shortcode!

VÍKEND PRO RODINY S DĚTMI

(4:20) Video sestřih z víkendu rodin s malými dětmi.

Jako pracující rodiče tří malých dětí máme omezený čas pro sebe navzájem, na vlastní duchovní život či modlitbu v tichu. S velkým díkem jsme proto přijali pozvání na loňské Nadechni se, kde jsme dostali přesně to, čeho se v každodenním shonu nedostává – duchovní impulsy, společný prostor ke sdílení, chvilku pro náš vztah i silnou přímluvnou modlitbu. To vše probíhalo v blízkosti dětí, které hlídali obětaví dobrovolníci, a bylo završeno výbornou večeří. Letos jdeme určitě zase 🙂.
Matěj a Veronika

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Rubriky

    Základní informace

    h Napsal(a):

    Již nelze přidávat komentáře.