Víkend rodin s malými dětmi

KDY: aktuálně není termín
KDE: Fryšták

Zveme vás na víkendové setkání pro rodiny s malými dětmi obsahující společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení, program pro děti, rodinnou hru a mši svatou. Je to víkend pro povzbuzení a sdílení zkušenosti křesťanského života v rodině s malými dětmi (do 12 let).

rodiny@emmanuel.cz

tel. 739 389 175

Další termíny:  aktuálně nejsou

Cena: dle požadavku na ubytování a stravu. Organizační příspěvek činí 400,- Kč/rodina.

Víkend rodin s malými dětmi je pořádán od roku 2010 vždy na konci léta. K setkání využíváme salesiánské středisko ve Fryštáku, které nabízí výborné zázemí ke spokojenosti rodičů i dětí.

Setkáváme se s tím, že rodiny s malými dětmi často trpí pocitem vzdálení se Bohu, zápolí s nedostatkem času pro partnerský a rodinný život a zažívají ulpění v ubíjejícím stereotypu všednosti. Těmto rodinám nabízíme víkend pro povzbuzení k životu s Bohem, prohloubení a rozvíjení pozitivní zkušenosti společného rodinného života a učení se životu v radosti všedního dne.

Setkání je všem otevřené, vítané jsou také rodiny, u nichž je věřící jen jeden z manželů, nebo manželé, kterým jsou blízké křesťanské hodnoty i když třeba do kostela nechodí. Setkání není založeno pouze na předávání informací, to hlavní vzniká bytím spolu, kdy si můžeme navzájem předávat zkušenosti a inspirovat jedni druhé.

Zastavení. Občerstvení. Inspirace. Slovo povzbuzení, chvály i vděčnosti. Boží blízkost. To je jen něco z toho, co mě napadá, když vzpomenu na víkendy pro rodiny s dětmi. Začali jsme na ně jako rodina jezdit, když našemu nejmladšímu byl asi rok a půl – a šlo to. Organizátoři totiž dokázali skloubit program pro rodiče (přednáška, skupinky i čas pro manžele) s programem pro povyrostlejší děti a hlídáním těch nejmenších – třeba v kočárku. Jakkoli se to zdá nereálné, skutečně je tu prostor pro naslouchání impulsům pro rodinný život, možnost nahlédnout ty stále se opakující věci z Boží strany – hledat, jak On to plánoval, připravil a požehnal. To se děje při přednášce a následné diskuzi. Další rozměr to dostává, když přijde večer, děti přece jen usnou a rodiče se sejdou v kapli ke ztišení, chválám a přímluvné modlitbě. To je vážně síla (…ne silou ani mocí, ale Duchem mým, praví Pán…). Děti rozhodně nepřijdou zkrátka – mají svůj program a své mladé lidi k němu 🙂 Iva a Honza

VÍKEND PRO RODINY S DĚTMI

(4:20) Video sestřih z víkendu rodin s malými dětmi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Rubriky

    Základní informace

    mb Napsal(a):

    Již nelze přidávat komentáře.