Společenství pro všechny

KDY:pondělky 6.3., 20.3., 3.4., 17.4., 15.5., 29.5., 12.6., 26.6.2023 od 19:00 do 20,30 hod.
KDE: Lidická 24, Brno

Zveme na otevřená setkání, která se konají od 19,00 do 20,30 hod. na Lidické 24 v Brně

Program:

pondělí 6. března – Vděčnost na druhou
pondělí 20. března – Adorace, přímluvná modlitba
pondělí 3. dubna – Pašijové hry
pondělí 17. dubna – O radosti
pondělí 15. května – Adorace, přímluvná modlitba
pondělí 29. května – Obdarování
pondělí 12. června – O komunitě Emmanuel
pondělí 26. června – Grilovačka

kontakt: spolecenstvi@emmanuel.cz

Společenství je otevřené pro všechny, kteří touží po společné modlitbě a sdílení. Náplní setkání je úvodní modlitba chval a díků prokládaná písněmi, prosíme také za naše potřeby a přimlouváme se za sebe navzájem. Po společné modlitbě následuje krátký program (cca 30 minut), skupinky a přátelské sdílení u čaje.

Modlitba a sdílení ve společenství nás inspiruje, naplňuje a přispívá také k růstu a prohloubení duchovního života. Jsme rádi, že se můžeme v nastolené důvěře jeden druhému otevírat. Pán skrze modlitbu utváří nová přátelství. Srdečně tedy zveme všechny, kdo mají chuť přijít se společně pomodlit a zakusit pocit přátelské sounáležitosti. Společenství je určeno pro všechny dospělé, bez rozdílu věku či životního stavu – svobodné i žijící v rodině.

augustinMyslím si, že křesťan společenství potřebuje. Neboť když se v běžném životě vzdalujeme z Boží přítomnosti, společenství nás do ní navrací, když zapomínáme na svá rozhodnutí, ve společenství nám je bratři a sestry připomenou, když jsme slabí, společenství nás nese. Když se necháváme zahlušit světem a neslyšíme Boha, ve společenství tento hlas znovu zaslechneme. Křesťan žije z pravdy Božího slova. Toto slovo vložil Bůh do úst lidí aby bylo dále rozšiřováno. Když je člověk tím slovem zasažen, poví o tom druhému. Bůh si přeje, abychom hledali živé slovo Boží a nacházeli je skrze lidská ústa, ve svědectví bratra a sestry. Křesťan potřebuje druhého, aby mu slovo Boží zvěstoval, aby ho povzbudil v pochybnostech. Augustin

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Rubriky

    Základní informace

    mb Napsal(a):

    Již nelze přidávat komentáře.